Domů Cestování Jizerské hory – srpen 2020 – 1. den – Hejnice

Jizerské hory – srpen 2020 – 1. den – Hejnice

205
0

Dnes jsem se vydal do Jizerských hor. Rozhodla o tom náhoda. Celý měsíc jsem plánoval dva týdny na Ukrajině, až během posledních dvou dnů na mě dolehlo několik věcí, které mě donutily vše přehodnotit, a místo toho se vydat do přírody a zůstat v Čechách. Malé zdravotní problémy a úplně ne dobrý pocit z pobytu znásobený potížemi sehnat ubytování, kdy vám na Airbnb pronajímatelé divnými důvody zdůvodňují, že ubytování je už zablokované, přičemž ho dál nechávají viset na webu, mě dovedly k závěru, že bude lepší odjezd odložit na jindy. Chtěl jsem sice absolvovat kurz ruštiny, ale ten snad dám i online nebo někdy příště.

Začal jsem tedy hledat, kam jet v Česku. Doslova po pár minutách jsem narazil na klášter v Hejnici u Liberce. Parádní a levné ubytování na okraji Jizerských hor mě nadchlo. Vždycky jsem chtěl bydlet v klášteře, v tomto případě bývalém, být tu v klidu, chodit v přírodě a mít Boha i přírodu na dosah.

Objednal jsem ubytování na poměrně dobře udělaném webu a v pondělí ráno odjel. Přes Liberec jsem se dostal do Hejnice, malé vesničky u Lázní Libverda a na první pohled jsem byl nadšen. Ten výhled, kdy přijedete a před vámi se otevře Chrám Navštívení Panny Marie z 18. století a klášter františkánů ze 17. století, je úžasný.

Večer jsem se jen stačil projít v okolí a udělat pár fotek s jiným pohledem, než který vidí běžní návštěvníci.

Chrám Navštívení Panny Marie z 18. století a klášter františkánů, Hejnice
Chrám Navštívení Panny Marie, Hejnice
Sídliště, Hejnice
Osamělý fotbalista, Hejnice
Most přes říčku Smědá, Hejnice

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..