Domů Cestování Proč se bojíme cestovat: můj pes nebo kočka beze mě nevydrží

Proč se bojíme cestovat: můj pes nebo kočka beze mě nevydrží

713
0

Někdy to může být nepřekonatelný problém – naše připoutanost k domácím zvířatům je tak velká, že se stává překážkou k cestování, byť jen na krátkou dobu.

Proč se bojíme nechat naše domácí mazlíčky samotné doma?

  • Jsou na nás zvyklí, bez naší přítomnosti zemřou steskem.
  • Nebudou chtít žrát a zemřou hlady.
  • Nemáme žádné příbuzné nebo známé, kteří by se o ně mohli postarat.
  • Nechceme pustit někoho cizího do našeho bytu nebo domu.
  • Nemůžeme je dát do psího nebo kočičího hotelu, nepřežili by to.
  • Až se vrátíme, nepoznají nás nebo si zvyknou na někoho jiného.
  • Zjistí, že jsme je opustili a utečou.
  • Nikdo se o ně nepostará jako my.

Obavy o osud našich zvířecích přátel jsou naprosto pochopitelné – jsou to přece naši kamarádi, spoluobyvatelé, prostě naši rodinní příslušníci. Rozhodování bývá často velmi složité a může nás vést k tomu, že buď odcestujeme jen na krátkou dobu nebo že se budeme každý den trápit, že jsme je nechali doma a cestování si neužijeme.

Je třeba se rozhodovat individuálně a podle možností, které máme. Ne každé řešení vyhovuje všem.

7 tipů, jak takovou situaci řešit a být na cestě bez starostí:

  1. Myslete také na sebe – vaše zvířata jsou součástí vašeho života, ale máte právo být i bez nich. Nemusíte se bát – vaši nepřítomnost vydrží.
  2. Můžou cestovat s vámi, ale jen někteří z nich – jde uvažovat prakticky jen o psech, brát sebou kočky, morčata nebo papoušky není úplně dobrý nápad.
  3. Zeptejte se svých příbuzných a známých, zda by vám na dobu vašeho pobytu pomohli, a buď chodili zvířata krmit nebo bydleli u vás a starali se o ně přímo na místě.
  4. Využijte službu agentur, které k vám za poplatek budou podle vašich preferencí jezdit, krmit je nebo vám pomůžou s udržováním jejich příbytků. Službu si objednáte, firma si s vámi dohodne schůzku, seznámí se s požadavky a poté vás každý den informuje o situaci a posílá např. fotografie vašich zvířat, abyste viděli, že je vše v pořádku. Máme dobrou zkušenost např s Catsit.cz.
  5. Najděte pro vašeho psa, kočku nebo další domácí mazlíčky hotel nebo hlídání mimo váš domov. Po domluvě a předání se o ně postarají podle toho, jak dlouho budete potřebovat. Ceny nejsou tak vysoké a určitě se vyplatí si něco zaplatit a mít jistotu, že o ně bude postaráno.
  6. Zkuste housesitting – jedná se o službu na internetu, kdy si vyberete člověka, kterému poskytnete svůj dům na dobu, kdy to potřebujete, a on se vám bude zdarma starat o zvířata a domácnost. V zahraničí je tato služba poměrně rozšířená a oblíbená. Zkuste např. Trustedhousesitters nebo Nomador.
  7. Odjíždíte-li na delší cestu, bude dobré se domluvit s blízkým známým, aby převzal zvířata do péče. Být půl roku na cestě je poměrně dlouhá doba a pro váš klid je osoba blízká větší jistota.
Takové fotky budete dostávat každý den po návštěvě člověka z agentury.

Také jsme se obávali odjet před několika lety na delší dobu a byl to jeden z důvodů, proč ne příliš cestovat nebo se vzdálit jen na krátký čas. Dokonce jsme morčata, což byla tenkrát naše jediná domácí zvířata, brali s sebou.

Dnes máme kočky a pokud jedeme pryč všichni, najímáme si agenturu, která nám je chodí denně krmit, dokonce zalévá kytky nebo vybírá poštu. V době, kdy jsme měli morčata, starala se i o ně. Od té doby jsme na cestách v klidu a můžeme bez obav cestovat.

Jak řešíte cestování bez nebo s vašimi mazlíčky vy?

Pište do komentářů nebo přímo na Facebook.

Děkujeme.

Předchozí článekProč se bojíme cestovat: svět není bezpečný (+ 5 tipů, jak se přestat bát)
Další článekJak najít během 5 minut skvělou letenku na Momondo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..