Domů Roman(tický) týden Roman(tický) týden – 1. březen 2021

Roman(tický) týden – 1. březen 2021

245
0

“Roman(tický) týden” je přehled toho, co mě zaujalo za posledních 7 dnů a co by mohlo zajímat i vás. Nabídnu vám každý týden několik tipů na lidi, knihy, hudbu, fotky a další věci.

CO U MĚ?
Poměry v zemi se zhoršují a svoboda se zmenšuje. Kdo se ale cítí svobodný vnitřně, toho zoufalé kroky neschopných mocných nezlomí. Tato Země i země patří lidem a ne pomateným politikům, kteří kvůli vlastní nemohoucnosti nevědí, co dělat.
Jo, a moc se mi stýská po Indii, tady je moje dva roky stará fotka z Rišikeše z ašrámu, kde v roce 1968 pobývali Beatles. Tak to prostě nechte být…

PRÓZA
Dokončil jsem knihu Aleny Zemančíkové „Příběh v řeči nepřímé“ a chystám se z ní kousek číst v jednom z příštích podcastů. Pokračuji v dopisech Jakuba Demla a vybírám něco dalšího. Bohužel jsem trochu limitovaný pouze čtením e-knih, kterých zajímavých vychází už víc než dřív, ale pořád ne tolik. Pokukuji po titulech od Aleše Palána “Raději zešílet v divočině: Setkání s šumavskými samotáři” a “Jako v nebi, jenže jinak: Nová setkání se samotáři z Čech a Moravy”, které asi dám jako e-knihu nebo audioknihu, případně zabrousím někam úplně jinam.

POEZIE
Natočil jsem nový Nedělní Roman(tický) týden o Ivanu Blatném a doufám, že se vám bude líbit. Chtěl bych od něj zase víc číst a udělat o něm malý pořad. Jinak jsem každý den ponořen v objevování nových básníků pro svůj podcast “Báseň na každý den”.

HUDBA
Wedding Present natočili písně v lockdownu a vydali je jako videa na YouTube a audia na Spotify. Některé verze se mi zdají hodně zajímavé a ještě lepší než ty, které znám z dřívějška, např. ze dvou koncertů, na kterých jsem je slyšel na vlastní uši. Novou píseň nebo album také vydali Jahnavi Harrison – Govinda, Gaiea Sanskrit – Invincible nebo Pêtr Aleksänder – Remains of the Day.

PODCASTY
V mé čtečce podcastů přibyly tento týden tyto nové: Literární skleník, Megafon od Kosmasu nebo Podcast, jehož jméno nesmíte vyslovit od Knih Dobrovský.

FOTOGRAFIE
Další z krajinářů, na kterého bych vás chtěl upozornit, je polský fotograf Jan Siemiński. Můžete ho sledovat na 500px nebo přímo na jeho webu. Podívejte se na jeho fotky např. z Dolomit nebo z Norska.

P.S. Pokud budete chtít, můžete Roman(tický) týden přeposlat svým známým a doporučit jim moje stránky i jeho odebírání. Děkuji za podporu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..