Domů Roman(tický) týden Roman(tický) týden – 19. duben 2021

Roman(tický) týden – 19. duben 2021

244
0

„Roman(tický) týden“ je přehled toho, co mě zaujalo za posledních 7 dnů a co by mohlo zajímat i vás. Nabídnu vám každý týden několik tipů na lidi, knihy, hudbu, fotky a další věci.

LITERATURA
Sehnat knihy od německé básnířky Else Lasker-Schüler není tak úplně jednoduché. Minulý týden jsem ale objevil v prodeji její poslední básnickou sbírku „Můj modrý klavír“, která vyšla v nakladatelství Sefer, její první vydání v roce 1943 v Jeruzalémě. Nedělní vydání podcastu „Roman(tický) týden“ jsem tentokrát věnoval francouzskému básníku Lucu Dietrichovi a jeho sbírce „Rostlinné emblémy“, kterou mi poskytlo nakladatelství Malvern.

HUDBA
Poslední týden v mých sluchátkách byl tak trochu retro, a to hlavně s kapelou Bohemia a jejich skvělým albem „Zrnko písku“z roku 1977, kde instrumentálně excelují Jan Kubík, Lešek Semelka, Michal Pavlíček, Vladimír Guma Kulhánek, Jan Hála a Pavel Trnavský. A pokud chcete něco na uklidněnou, zkuste Alaskan Tapes, což je jednočlenný ambientní projekt Brady Kendalla z kanadského Toronta. A jestli máte Spotify, poslechněte si jeho playlist „Songs To Get Lost In“.

CLUBHOUSE
Poslouchám každý den čtení z knihy Prabhupáda, kterou jsem sice už četl, ale teď si ji užívám znovu. Příběh člověka, který v 70 letech odjel z Indie do Ameriky a změnil svět. Zakladatel hnutí Háre Krišna během 12 let až do odchodu z tohoto světa vydal milióny knih, založil sídla ISKCON po celém světě a vytvořil z ničeho fungující hnutí, které dodnes ovlivňuje životy miliónů lidí. Postavil také ISKCON v Juhu v Bombaji, kde jsme byli před dvěma lety, z úvodní fotky k tomuto článku.

VIDEO
Američan Kraig Adams je cestovatel a nomád, který putuje většinou po horách a ve svých videích vše zpracovává zvláštním způsobem. Nemluví, nechává vychutnat diváky neuvěřitelné scenérie a na pozadí pouští ambientní hudbu. Promlouvá většinou až na konci, kde řekne informace ke své cestě, kterou natočil. Podívejte se na jeho YouTube kanál a čas od času můžete sledovat i živé streamy. Cestovatel Anton Ptuškin natáčí také podobná videa, např. toto z Karpat, konkrétně z okolí ukrajinského městečka Dilove. Určitě bych se tam chtěl také podívat. 

P.S. Pokud budete chtít, můžete Roman(tický) týden přeposlat svým známým a doporučit jim moje stránky i jeho odebírání. Děkuji za podporu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..