Domů Roman(tický) týden Roman(tický) týden – 29. březen 2021

Roman(tický) týden – 29. březen 2021

227
0

„Roman(tický) týden“ je přehled toho, co mě zaujalo za posledních 7 dnů a co by mohlo zajímat i vás. Nabídnu vám každý týden několik tipů na lidi, knihy, hudbu, fotky a další věci.

CO U MĚ?
V neděli jsem zveřejnil Nedělní vydání Roman(tického) týdne s úryvkem úvodního textu a pár básněmi z nové sbírky Stanislava Komárka Summa poetica. Setkal jsem se s ním osobně ještě když jsme domlouvali podporu pro kampaň Svobody zvířat proti cirkusům se zvířaty. Byl velmi ochotný a svým postojem a slovem se postavil proti držení nedomestikovaných zvířat v cirkusech a proti jejich drezuře. Neznal jsem ho jako básníka, takže pokud i vás zajímá jeho poezie, poslechněte si podcast a kupte knihu, kterou vydalo nakladatelství Malvern.

LITERATURA
Ponořil jsem se do americké poezie Emily Dickinson a Sylvie Plath, což mě vedlo k objednání jejich knih, protože drobky posbírané na webu mi přestávaly stačit. Těším se i na knihu básní Jana Kameníka, což je můj nejmýtičtější objev z poslední doby. Autorka skrytá za mužský pseudonym ubíhá do světů, kam my se stěží někdy dostaneme. Jsem zvědavý, jak si s tím poradím.

HUDBA
Tento svět opustila Hana Hegerová. Měla za sebou velkou hudební kariéru, ale já jsem ji naplno začal vnímat až s albem Potměšilý host, což je jeden z největších počinů českého šansonu. Každá píseň Petra Hapky a Michala Horáčka tady je perla okořeněná také hostujícími rockery Pavlíčkem, Kulhánkem nebo Janem Hrubým. Hana Hegerová byla a pro mě zůstane milá, skromná a krásná dáma s úžasným hlasem a citem.

CLUBHOUSE
Na Clubhousu začínají pomalu vznikat české kluby různého zaměření. Zatím mám pocit, že se týkají především osobního rozvoje, byznysu nebo nezávazného povídání, ale myslím, že se objevuje mnoho dalších. A pokud se Clubhouse bude vyvíjet a nezabije ho něco jiného, může se stát solidní obsahovou platformou. Chtěl bych začít dělat místnost se čtením poezie v rámci Čtenářského klubu, kde se už čtou každý den na pokračování knihy různého zaměření.                               

FOTOGRAFIE
Polský fotograf Karol Nienartowicz fotí hory a krajinu na různých místech světa (i v Česku) a jeho snímky jsou opravdu úžasné. Pořádá i workshopy, takže doporučuji sledovat webové stránky.

P.S. Pokud budete chtít, můžete Roman(tický) týden přeposlat svým známým a doporučit jim moje stránky i jeho odebírání. Děkuji za podporu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..