Domů Roman(tický) týden Roman(tický) týden – 8. březen 2021

Roman(tický) týden – 8. březen 2021

164
0

“Roman(tický) týden” je přehled toho, co mě zaujalo za posledních 7 dnů a co by mohlo zajímat i vás. Nabídnu vám každý týden několik tipů na lidi, knihy, hudbu, fotky a další věci.

CO U MĚ?
Uzavřeli nás do ještě těsnějších klecí, ale moje myšlenky poletují po horách Kavkazu (třeba do údolí Sno v Gruzii z fotky na fotce dole), u břehu Gangy, v arménských klášterech nebo na treku na alpských stezkách. Blíží se to, blíží, takže hledám, jak se dostat v dubnu do Gruzie, protože ta je z nejhoršího venku a přijímá už (za přijatelných podmínek) turisty. Takže vydržte, brzy bude opravdu líp.

PRÓZA
Vydal jsem Nedělní vydání Roman(tického) týdne s prózou Aleny Zemančíkové “Příběh v řeči nepřímé”. A otevřel jsem e-knihu norského polárníka a spisovatele Erlinga Kaggeho “Radost z ticha: Proč zavřít dveře před hlukem světa”. 

POEZIE
Napsal jsem blog “Čtyři mobilní aplikace pro milovníky poezie”, kde vybírám podle mě nejlepší možnosti, jak sledovat různé klasické i začínající básníky na mobilu nebo tabletu. Takže se podívejte, určitě si vyberete. 

HUDBA
Minule jsem psal o novém albu “Invincible”, které natočila Gaiea Sanskrit. Tento týden jsem viděl i její nové video k úvodní písni a nadchlo mě. Lehce ve sněhu našlapující a pobíhající autorka u starého domu v jižní Anglii a zpívající střídavě v angličtině a sanskrtu je úžasná kombinace. Navíc se to v některých skladbách alba přibližuje starým dobrým Cocteau Twins. Jinak jsem se vyhledáváním přes básně Ivana Štrpky dostal ke starším věcem Deža Ursinyho, jehož desky jsou stále tím nejlepším, co tady za posledních několik desítek let v rockové tvorbě vyšlo. Zkuste jeho alba 4/4, Modrý vrch nebo Nové mapy ticha.

PODCASTY
Přidal jsem si podcast Dana Bárty “Nevinnosti světa” a těším se všechny díly, třeba na Jižní Indii nebo Čínu. 

FOTOGRAFIE
Před časem jsem dostal jako dárek knihu fotografií od Martina Wágnera – Siberia, což je soubor úžasných černobílých fotografií, které udělal během svých cest po Sibiři. Pečlivě jsem si všechna místa označil na mapě a bude-li to jen někdy trochu možné, chtěl bych se na ně podívat. Určitě se ale mrkněte na všechny projekty spolku 400 ASA a všech jejich skvělých fotografů.

P.S. Pokud budete chtít, můžete Roman(tický) týden přeposlat svým známým a doporučit jim moje stránky i jeho odebírání. Děkuji za podporu.

Předchozí článekTaras Ševčenko – Nezáviďme bohatému + Večer
Další článekPavel Rajchman – Léto + Zeď

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..