Travello – aplikace pro cestovatele, kteří nechtějí být sami

Cestovatelských aplikací se za poslední dobu vyrojilo poměrně hodně. Zkouším jich pár a každá z nich se nějak vyvíjí a je zaměřena jiným směrem.

Travello chce být kompaktní platformou pro cestovatele a poskytnout jim co nejvíc možností a informací. To vždycky přináší problém, aby moc nebylo příliš, v případě Travella se zdá, že se tvůrci zatím drží při zemi. Travello je startup z australského Brisbane založený v roce 2014 a v tomto srpnu dostal od soukromých investorů 5 miliónů dolarů na svůj rozvoj.

Rozhraní je rozděleno na pět záložek:

Home – stream s fotkami, kterým můžete přidávat konkrétní lokalitu a tagy a zároveň je sdílet na Facebooku a Twitteru. Vše vidíte jako seznam jednotlivých příspěvků nebo je lze přepnout do mapy.

Explore – má čtyři části – mapu s body zájmu, seznamem uživatelů aplikace, kteří se nacházejí ve vašem okolí, nabídkami na setkání s cestovateli blízko vás, a skupinami soustředěnými kolem určitého tématu (Travel Bloggers, Digital Nomad,…).

Experiences – toto je komerční část aplikace, která nabízí placené nabídky v okolí, kde se právě nacházíte.

Inbox – jednoduše – zprávy, které dostáváte od uživatelů, notifikace a Karty – opět komerční nabídky na slevy s partnery firmy.

Profile – váš profil, cesty (ukazují se zde i cesty ostatních uživatelů, takže se s nimi můžete spojit), vaši přátele a vaše aktivity ve streamu.

Travello mě docela příjemně překvapilo a myslím, že může pomáhat cestovatelům v navazování kontaktů a zjišťování možností v místě, kde se právě nacházejí. Aplikace ušla nějakou cestu za tu dobu, co ji používám, vzdala se některých funkcí, jako je např. vyhledávač free wi-fi a pokud se bude držet jednoduchosti, může se stát známější, než je nyní.

Stáhnout si ji můžete ve verzích pro iOS a Android.

Napište komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: