10 nejpotřebnějších webových služeb pro cestovatele

13402
0

Dnes jsem pro vás připravil deset webových služeb, které používám a které mi pomáhají při cestování. Budu rád, když se podělíte s těmi svými a svoje tipy napíšete do komentářů.

  1. Momondo – tady vždycky startuju, když hledám letenky. Buď můžete objednávat přes tuto službu nebo získat přehled o tom, které společnosti kam létají a v jakých cenových mantinelech se pohybujete. Záleží na vás, odkud potom objednáte. Zkuste klidně jít přímo na web té které firmy a porovnat, odkud se vám vyplatí objednat.
  2. Numbeo – potřebujete zjistit cokoliv o zemi, kam se chystáte? Najdete zde informace např. o cenách potravin, benzínu, kriminalitě, zdravotní péči, dopravní situaci nebo cenách nemovitostí. Velmi praktické stránky.
  3. Best Time To Go – nevíte, jaké je nejlepší období, kdy navštívit konkrétní zemi? Tady se dozvíte, nejvhodnější měsíce, zjistíte průměrné teploty během roku, tipy na restaurace…
  4. Prepaid Data SIM Card Wiki – tato stránka vám pomůže zorientovat se v nabídkách mobilních operátorů po celém světě a vybrat si ten správný a nejvýhodnější tarif pro vaše potřeby.
  5. Rome2Rio – služba, kterou využijí všichni, kteří se pohybují po vlastní ose a neorientují se v neznámém prostředí. Po zadání bodu A a B se dozvíte všechny dostupné možnosti včetně letadla, vlaků, autobusů, taxi přímo s odkazem na místní služby.
  6. Google Maps Streetview Player – virtuální řidič využívající Streetview na Googlu, který vám ukáže, jak přibližně vypadá cesta mezi dvěma místy. Poprvé jsem ji použil, když jsem hledal cestu z jednoho letiště do centra města a potřeboval jsem vědět, co mě čeká. Trasu si můžete i stáhnout a nastavit rychlost.
  7. Vlakem – pokud cestujete po Evropě vlakem, toto je naprosto úžasná webová aplikace, která vám pomůže najít ideální spojení, včetně respektování slev, počtu přestupů a časových intervalů mezi přestupy.
  8. Trick Or Visa – víza jsou nepříjemnou překážkou v cestování. Chcete-li mít přehled o tom, kam jako občané určité země můžete bez nich nebo kde jsou naopak vyžadována, zkuste tuto službu.
  9. Nomad List – pokud se pohybujete po světě jako digitální nomád, toto je vaše startovní stránka. Vše o místech, kam byste chtěli a co vás tam z pohledu svobodného člověka pracujícího na dálku čeká.
  10. Fripito – toto je naopak nutná aplikace pro fotografy na cestách. Zatím pro iOS a Android, nevím, jestli někdy případně i na webu, každopádně úžasná věc, která vám pomůže najít dobré lokality pro vaše focení a bude vás inspirovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..