Domů Cestování Cesta do Gruzie – 12. den – návrat domů

Cesta do Gruzie – 12. den – návrat domů

207
0

Vzbudil jsem se do deštivého rána. Už v noci jsem slyšel, jak venku prší, ale tentokrát jsem viděl na vlastní oči, jak se nad domy na kopci nad Kutaisi vznáší mlha.

Ranní deštivé Kutaisi

Objednal jsem si den předtím snídani u velmi ochotné majitelky guesthousu Jaba, a jídlo bylo opravdu skvělé. Chvíli jsme si potom povídali na terase a potom jsem ještě několik hodin něco psal a odpočíval v pokoji, kde mi dovolila zůstat až do 14 hodin. Není to běžné, ale najdou se výjimky – do takových míst se pak rád vracím.

Gruzínská snídaně

Odpoledne jsem se sbalil a vyrazil do centra, protože po velmi prudké bouřce přestalo pršet a dalo se bez úhony dojít až k informačnímu středisku, kde jsem objednal odvoz Georgian Bus za 5 lari na letiště. Taxi stojí o 20 lari víc, ale chtěl jsem tentokrát vyzloušet možnost jiné dopravy. Na mobilu jsem vyplnil formulář odkud a kam chci jet, zaplatil jsem kartou, ale musel jsem ještě zavolat na konkrétní číslo, kde mě má autobus vyzvednout. Naštěstí to fungovalo a přesně v 15 hodin se objevil minibus, který mě a další turisty odvezl na letiště.

Řeka Rioni z Řetězového kostu v Kutaisi

Letiště v Kutaisi je opravdu malé a ve vstupní části nepraktické a musíte tu čekat ve stísněných podmínkách. Naštěstí letů není mnoho a postupně se odbavují, takže občas je i kam si sednout. Nechal jsem si zabalit batoh, prošel odbavením a čekal na letadlo s českými turisty a gruzínskými muži, kteří zřejmě jedou do Čech pracovat. Odletěli jsme o 20 minut později. Let dobrý, proběhl celkem rychle a po 21 hodině jsem byl v Praze.

V dalších článcích bych rád popsal svoje dojmy z této návštěvy Gruzie a něco o svém cestování a vybavení, které jsem měl.