Domů Cestování Cesta do Indie – 14. den – vlakem do Tiruvanantapuram, molo Valiathura...

Cesta do Indie – 14. den – vlakem do Tiruvanantapuram, molo Valiathura a mešita Beemapally

205
0

Naše cesta se pomalu blíží ke konci, ale ještě máme před sebou čtyři dny. Dnes jsme poprvé v Indii použili vlak. Trochu jsem z toho měl obavy, ale když jsme zvládli koupit lístek na nádraží v Ernakulamu, těch pět hodin bude v pohodě 🙂

Je pravda, že jsme nechtěli úplně zbytečně trpět jako při cestě autobusem z Munnaru, takže jsme vybrali dobrý oddíl s klimatizací.

Na nádraží jsme dorazili včas rikšou, protože sehnat ve Fort Kóčin ráno taxi není úplně snadné. Tuk-tukem to ale nakonec bylo asi lepší, protože v ranních zácpách lépe kličkuje místní dopravou.

Nádraží Ernakulam town působilo celkem dobrým dojmem – spousta lidí, uklízí se, koupíte jídlo… Vlak přijel včas a náš oddíl byl až na konci. Kvalita náš překvapila – pohodlné sedačky, personál, který chodí a kontroluje, zda je vše v pořádku, neustále někdo vám nabízí jídlo a čaj, vytírá uličku, a to vše s fungující klimatizací. Cesta, která trvala pět hodin, překvapivě rychle utekla a už kolem třetí jsme byli v Trivandrumu, což je druhý název pro totéž město.

Vlak do Trivandrumu

Do hotelu jsme si chtěli vzít rikšu, ale zdálo se, že první řidič neuměl číst, a ostatní dva vůbec netušili, jak se k našemu ubytování dostat. Nakonec to dopadlo tak, že když jsem to vzdal a objednával auto přes aplikaci Ola, řešili náš problém už čtyři lidé. Naštěstí taxi přijelo a odvezlo nás do krásného domu hned u pláže.

Pláž ve Valiathope

Měli jsme dvě hodinky na malé poznávání okolí. Pěšky jsme šli podél pláže, která je bohužel znečištěná odpadky, takže netušíme, jestli najdeme dost odvahy se tu vykoupat. Lidé v této čtvrti se na nás dívali částečně s úsměvem a částečně nedůvěřivě. Moc turistů ze západu tato místa v místních uličkách asi nenavštěvuje.

Domky u pláže v Trivandrumu

Chtěli jsme vidět před západem Slunce molo Valiathura, ale bylo bohužel uzavřené, takže jsme ho fotili jen ze strany. Hlídal ho policista a zřejmě prochází nějakou opravou.

Molo Valiathura

Pak jsme rychle přejeli k nedaleké mešitě Beemapally, která je růžová a překvapila nás rozlehlostí celého pozemku kolem. Posedávají tu žebráci, prodávají různě věci a kluci tady hrají fotbal.

Mešita Beemapally

Prošli jsme si kousek muslimské čtvrti, která se tu táhne 1,5 km a obývají jí jen muslimové. Většina obchodů v ulici u mešity je specializovaná na mobilní telefony a příslušenství k nim. Je zvláštní, že se tu uživí tolik obchodů s tímto artiklem. Každopádně muslimové byli jako vždy příjemní a milí…

Apple shop v muslimské čtvrti v Trivandrumu

Už potemnělými ulicemi jsme odjeli na večeři u moře s nádherným výhledem na Arabské moře.