Domů Cestování Cesta do Indie – 8. den – Munnar

Cesta do Indie – 8. den – Munnar

148
0

Dnešní den byl ve znamení cesty do Munnaru – Kašmíru Jižní Indie, jak se mu říká. V hotelu v Madurai jsme byli připravení na odjezd na 12 hodinu už v 11:30, protože jsme byli zvyklí na dřívější příjezdy zdejších řidičů, ale tentokrát tu nebyl ani ve 12:15. Prý údajně kvůli tomu, že město bylo zablokované demonstracemi muslimů kvůli novému imigračnímu zákonu. Ve 12:30 řidič dorazil a my se vydali na cestu, nejdříve šíleným provozem v ulicích města, poté asi tři hodiny cestou, přerušovanou malými městečky, než jsme odbočili na klikatou a hornatou cestu do Munnaru.

Cesta do Munnaru

Asfaltka na straně státu Tamilnádu vystřídala občas dobrá, ale většinou děravá a špatná silnice ve státu Kerala, která se ale, jak se zdá, opravuje a dává dohromady. Tu lemují čajové plantáže a turistické resorty. Stezkou kolem skal jsme stihli projet včas do šesté, kdy se uzavírá a otevírá až ráno.

Čajové plantáže

Munnar nás uvítal těsně před západem Slunce. Domníval jsem se, že budeme mít obyčejný resort s pár lidmi, Tea County je ale větší komplex s mnoha hosty, většinou zřejmě bohatými Indy.

Večerní Munnar

Všude už probíhaly přípravy na oslavu Nového roku, takže očekávané klidné místo je teď spíše velká párty. Silvestrovský bufet byl ale vynikající – tolik dobrých jídel a k tomu pivo!

Dnešní noc bude bouřlivá a hlasitá. Doufáme, že zítra nás čeká klidné a mírumilovné ráno. 

Předchozí článekCesta do Indie – 7. den – Madurai – chrám Mariamman, muzeum Gándího, řeka Vaigai, katedrála sv. Marie a palác Thirumalai Nayakkar
Další článekCesta do Indie – 9. den – čajové plantáže Munnaru