Domů Cestování Fotoexpedice do New Yorku 2016

Fotoexpedice do New Yorku 2016

168
0

Tak tento rok do USA už asi nepojedu. Celý život nic a po čtvrt roce už podruhé. Poprvé jsem byl s dětmi v Miami letos v březnu, spíše kvůli hokeji, druhá návštěva byla několik měsíců plánovná účast na fotoexpedici v New Yorku.

Chtěl jsem jet ze dvou důvodů – lákalo mě poznat toto světové velkoměsto a zjistit, zda je skutečně tak velkolepé, jak ho známe z fotek, filmů a vyprávění. Ale také jsem chtěl jet s Honzou Březinou, který je nejen velký propagátor Apple, ale především výborný fotograf a neskutečně aktivní pořadatel a průvodce fotoexpedic po celém světě.

_dsc0007Když jsem se přihlásil na cestu do New Yorku, bylo to velké nadšení, o výpravě do Miami jsem ještě nevěděl. Po Miami jsem už trošičku Ameriku poznal a tak jsem byl trochu připravený. Tedy aspoň jsem si to myslel. Tam se sice žádný wow moment nekonal, přesto to byla změna překonat oceán a octnout se v jiném světě. Amerika! Kdyby se to odehrálo před 20 lety, asi bych se posadil na zadek, tentokrát to bylo trochu jiné.

S New Yorkem to bylo podobné, ale i jiné. Bydleli jsme na Manhattanu v hotelu Holiday Inn. Dobrá lokalita, blízko jsme měli téměř všude.

Podívejte se na pár míst, kde jsme byli – pokusím se prostřednictvím fotek popsat aspoň ty největší zážitky.

Brooklyn Bridge
Brooklyn Bridge – téměř 500 m dlouhý most přes East River jsme přešli z Manhattanu do Brooklynu. Sluncem zalitým ránem ještě za dobré teploty jsme šli v pěším pruhu, zatímco v tom druhém pro kola svištělo jedno kolo za druhým. Musíte si tu dávat pozor, protože se tady jezdí docela rychle, a to také přímo pod vámi v pruhu pro auta.
Times Square
Times Square – křižovatka světa. Neskutečně živé místo v centru New Yorku se spoustou světelných billboardů. Vylezte si na schody uprostřed toho mumraje a sledujte lidské hemžení. Aspoň na chvilku.
_dsc0358
SoHo – čtvrť známá obchody a galeriemi. Navštívili jsme tady Rotella Gallery, kde právě probíhala výstava fotografa Michaela Levina.
_dsc0585
Central Park je úžasné místo. Větší než jsem původně myslel. A každý si tu najde svůj kout, kde může posedět, běhat, meditovat, spát, jezdit na kole, protestovat… Každé město by si mělo přát takový kus zeleně a klidu.
_dsc0809
Jeden večer jsme fotili Mahnattan z Jersey, kam jsme se dostali lodí z World Financial Center. Oblíbené místo fotografů a turistů.
_dsc0429
Wall Street – místo v jižní části Manhattanu a sídlo americké burzy.
_dsc0475
Top Of The Rock – vyhlídkové místo na samém vrcholu Rockefeller Centre. Musíte si objednat předem lístky, absolvovat kontrolu a vyjet výtahem na špičku mrakodrapu. Spousta turistů, ale neuvěřitelný pohled na New York ze všech stran.
_dsc0283
Jeden večer jsme se vypravili fotit z nábřeží u Brooklyn Bridge Park. Skvělá zkušenost. Krásné počasí, klid na focení a noční atmosféra New Yorku.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Čínská čtvrť je jedno z mých nejoblíbenějších míst v New Yorku. Park plný posedávajících čínských důchodců a vy jako trochu rušící prvek. Nikdo ale nedá nic najevo, jste přece v NY. Obchody plné nejrozmanitějších věcí z Asie…
_dsc0040
Lodí jsme absolvovali projížďku kolem celého Manhattanu a viděli město z jiné strany. Opět krásné počasí.
img_3758
Beyond Sushi Bar v Midtownu byl pro mě gurmánským objevem v New Yorku – veganské sushi na několik způsobů jsem ochutnal několikrát. Výjimečný zážitek!

New York je obrovské velkoměsto. Na malé ploše tu najdete vše, na co si vzpomenete.

Celý pobyt jsme měli krásné počasí a v městě bylo skutečné horko. Neustálé proudící davy lidi v centru vás po chvíli unaví, ale únavu aspoň z části překoná pocit, že jste na jednom z nejmagičtějších míst na světě.

Doporučuji aspoň jednou v životě 🙂

Díky Honzovi, jeho ženě Irmě a všem účastníkům za skvělé vedení a dobrou atmosféru.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..