Domů Cestování Jeseníky – 4. den – Mrtvé údolí, Dlouhá dolina, pravoslavný chrám, Horní...

Jeseníky – 4. den – Mrtvé údolí, Dlouhá dolina, pravoslavný chrám, Horní Lipová

338
0

Včera večer mi nebylo úplně dobře. Myslím, že to bylo vyčerpáním a dehydratací. Po večeři, která byla sice dobrá, ale pro organismus trochu náročná, jsem padl do postele a asi dvě hodiny spal. Pak jsem vstal a mohl jsem chvíli něco dělat. Dnes jsem si řekl, že si dám oddychový den a vyrazil do lesů.
K rozcestí Klín a pak do Mrtvého údolí vede krásná cesta lesními trasami, kam nikdo nechodí, tedy já jsem nikoho nepotkal. Maximálně mi jednou přes cestu přeběhla srnka, jinak klid. U Lesního baru, což je takové místo pro turisty, kam mohou především z Horní Lipové chodit na procházku, bylo plno. Rychle jsem se najedl a rychle zmizel dál. Dlouhou dolinou jsem se oklikou dostal až dolů k potoku Staříč, který mě dovedl k největšímu překvapení dnešního dne – pravoslavnému chrámu!

Ten je zasvěcený svátku Proměnění Páně a sv. Nektariu Eginskému a 6000 anglických, francouzských, polských a ruských válečných zajatců na Jesenicku z doby 2. světové války. Byl postaven v roce 2014 za něco málo přes rok. Vše o kostelíku najdete na webu Kostelík v horách. Děkuji panu faráři Kratochvílovi za zajímavý hovor.

Došel jsem do Horní Lipové, doplnil tekutiny a krásnou cestou lesem a podél železniční trati jsem došel zpátky k penzionu do Petříkova.

Odkaz na celou trasu.

Kopec ke Klínu od Petříkova.
Zajímavý les za Lesním barem.
Potok za Lesním barem.
Pravoslavný chrám v Horní Lipové.
Pravoslavným chrámem mě provedl kněz Josef Libor Kratochvíla.
Vlak projíždějící Horní Lipovou.
Od Horní Lipové k Ramzové.
Před Petříkovem a Ramzovou.
Pohoda před Petříkovem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..