Domů Cestování Jizerské hory – srpen 2020 – 1. den – Hejnice

Jizerské hory – srpen 2020 – 1. den – Hejnice

166
0

Dnes jsem se vydal do Jizerských hor. Rozhodla o tom náhoda. Celý měsíc jsem plánoval dva týdny na Ukrajině, až během posledních dvou dnů na mě dolehlo několik věcí, které mě donutily vše přehodnotit, a místo toho se vydat do přírody a zůstat v Čechách. Malé zdravotní problémy a úplně ne dobrý pocit z pobytu znásobený potížemi sehnat ubytování, kdy vám na Airbnb pronajímatelé divnými důvody zdůvodňují, že ubytování je už zablokované, přičemž ho dál nechávají viset na webu, mě dovedly k závěru, že bude lepší odjezd odložit na jindy. Chtěl jsem sice absolvovat kurz ruštiny, ale ten snad dám i online nebo někdy příště.

Začal jsem tedy hledat, kam jet v Česku. Doslova po pár minutách jsem narazil na klášter v Hejnici u Liberce. Parádní a levné ubytování na okraji Jizerských hor mě nadchlo. Vždycky jsem chtěl bydlet v klášteře, v tomto případě bývalém, být tu v klidu, chodit v přírodě a mít Boha i přírodu na dosah.

Objednal jsem ubytování na poměrně dobře udělaném webu a v pondělí ráno odjel. Přes Liberec jsem se dostal do Hejnice, malé vesničky u Lázní Libverda a na první pohled jsem byl nadšen. Ten výhled, kdy přijedete a před vámi se otevře Chrám Navštívení Panny Marie z 18. století a klášter františkánů ze 17. století, je úžasný.

Večer jsem se jen stačil projít v okolí a udělat pár fotek s jiným pohledem, než který vidí běžní návštěvníci.

Chrám Navštívení Panny Marie z 18. století a klášter františkánů, Hejnice
Chrám Navštívení Panny Marie, Hejnice
Sídliště, Hejnice
Osamělý fotbalista, Hejnice
Most přes říčku Smědá, Hejnice
Předchozí článekRakousko – 7. den – přehradní nádrž Silvretta-Stausee
Další článekJizerské hory – srpen 2020 – 2. den – Ferdinandov, Rauscheckova cesta, Štolpišská cesta, Kristianovský chodník, Černá hora, rozhledna Na Čihadle, Kozí stezka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..