Domů Cestování Loděnice – ISKCON Lužce – Vonoklasy – Krásné stráně – Dobřichovice –...

Loděnice – ISKCON Lužce – Vonoklasy – Krásné stráně – Dobřichovice – říjen 2020

243
0

Ráno jsem ještě stačil dát článek o úžasném zdroji gruzínské hudby na Začni cestovat a pak jsem se vydal na jedno odpoledne na krátkou cestu v Českém krasu.

S Angelou, která jela do Lucemburska, jsem se svezl do Loděnic, a odtud jsem pěšky pokračoval směrem Černošice. Cesta nebyla úplně stanovená, a tak jsem místo ke Karlštejnu odbočil jinam. Značka u silnice ukazovala, že kousek od Loděnic jsou Lužce. V tu chvíli mi došlo, že tady se nachází Hare Krišna chrám ISKCON, a že se tam musím zastavit. Po nepříliš přívětivé silnici, kde jezdí občas auta jsem došel až do vesnice a po malém hledání našel dům, kde se nachází jedno z míst, kde v Česku sídlí komunita kršňáků. Chtěl jsem se jen podívat zvenku, ale jedna z místních žen, které tu bydlí v komunitě, mě pozvala dál a nabídla oběd, který právě měla skupinka asi dvaceti lidí. Nastálo tu v domě, který byste nezaměnili zvenku za jiný, tu žije asi 15 lidí. Chvíli jsme si povídali, ale musel jsem pokračovat dál.
Další cesta byla lemovaná zamračenou krajinou a velmi často výběhy zvířat – prasat, krav, koní, koz, skotského skotu…

Přes Vonoklasy, kde jsem se zastavil krátce pro doplnění tekutin, jsem se přes Krásné stráně dostal do Dobřichovic, poměrně zajímavého městečka s moderním centrem a přímým napojením do Prahy.

Mapa celé trasy zde

Lom Branžovy
ISKCON Lužce
ISKCON Lužce
ISKCON Lužce
Farma – Trněný Újezd
Farma – Trněný Újezd
Farma – Trněný Újezd
Dolní Roblín
Dolní Roblín
U Roblína
Nad Vonoklasy
Výhled z Krásné stráně na Dobřichovice
Cesta mramoru, Dobřichovice, vzadu Krásné stráně

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..