Domů Cestování Máte k cestování nechuť nebo z něj máte strach? Nejste v tom sami.

Máte k cestování nechuť nebo z něj máte strach? Nejste v tom sami.

1524
0

Ještě před pár lety jsem nepociťoval zvláštní chuť k cestování. Bylo dobré občas vypadnout z Prahy a z Česka třeba do hor v Rakousku, zvláštní chuť to dělat jsem ale nepociťoval. Znáte to – všude dobře, doma nejlíp. Už když jsme se vraceli, s úlevou jsem pozoroval první cedule s nápisem „Prag“. Neměl jsem úplnou nechuť, jen jsem v sobě pociťoval větší bezpečí a klid, když jsem byl doma.

Má to zřejmě spousta lidí a je to pochopitelné. To lenivé, útulné já v každém z nás volí často tu jednodušší variantu – proč absolvovat všechny ty překážky, které každá cesta přináší? V případě cesty přes agenturu vyhledávání, porovnávání cen, váhání ve výběru variant cest, konečného rozhodování a placení částky, která může být pro naše účty bolestivá, v případě vlastního plánování hledání letenek, ubytování, pronájmu auta, bodů zájmu, pojištění, atd…

Je to bolestivé a jaký to má dopad? Vrátíme se z cesty a cítíme se někdy hůře než na začátku.

Máme jednoduše nechuť k cestování.

Něco jiného může být strach z cestování, tzv. hodofobie. Strach z neznámého, z létání, z toho, že se nám ztratí kufry, že nás někdo okrade, že se staneme obětí teroristického útoku, že dostaneme špatný pokoj nebo že bude celou dobu pobytu pršet…

Obojí může být pro naše cestování smrtící. Ale jak z toho ven? Jak překonat odpor? Jak přemoci strach?

O tom bude následující seriál článků, v kterém se pokusíme pojmenovat a dát návod ke každému jednotlivém strachu, obavě nebo předsudku, který nám brání v poznávání světa kolem nás. Jsme cestovatelé a známe většinou jen ty, kteří nad tím vším zvítězili a úspěšně se pohybují po světě jako by byli doma. A nebo se také něčeho bojí? Pokusíme se jich zeptat.

Budu rád, když mi napíšete, co si o tématu myslíte, a jak tomu bylo u vás. Báli jste se cestování? Čeho? Měli jste k němu averzi? Proč?

Pište do komentářů a nebo do kontaktního formuláře. Budu rád i za komentáře na Facebooku.

A nebojte se 🙂 , nejste (nebyli) jste v tom sami…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..