Domů Cestování Moje zkušenosti s Uberem

Moje zkušenosti s Uberem

260
0

Jak jsem už napsal v předchozím příspěvku o tom, jak jsme začali objevovat Ameriku, z nouze jsme se museli začít přepravovat po Floridě místní dopravou a Uberem.

Co je Uber?

Uber je vlastně taxi. Zavoláte si ho pomocí aplikace pro mobily a zaplatíte kartou přidruženou k vašemu účtu. Žádné předražování, žádné fígle, žádné okrádání taxikáři. Víte předem, kolik to přibližně bude stát a na konci dostanete od konkrétního řidiče přesný účet.

Jaké jsou vlastnosti Uberu?

  • nemusíte znát žádné číslo služby taxi, stačí aplikace v mobilu (musíte mít ale samozřejmě internet).
  • znáte přibližnou cenu za trasu, kterou si zvolíte, předem.
  • víte, s kým pojedete, jakým autem, s jakou značkou. Řidiče můžete odmítnout a zavolat si dalšího. To samé může ale udělat i on.
  • můžete si vybrat, s jakým standardem auta pojedete.
  • víte, za jak dlouho řidič přijede a na displeji vidíte na mapě, kde právě je a jak se k vám přibližuje.
  • po samotné jízdě můžete řidiče zhodnotit, takže i to ho motivuje, aby svoji práci odvedl co nejlépe.
  • řidič i vy máte navzájem na sebe kontakt, takže v případě potřeby si můžete dát vědět.
  • potom, co vás doveze na místo, přijde na mobil a do e-mailu částka, která vám bude stržena z účtu za uskutečněnou cestu.

Jaké byly naše zkušenosti?

IMG_3665Naše první cesta Uberem byla z letiště v Miami do domu v Dania Beach, kde jsme měli bydlet. Poprvé jsem spustil aplikaci, ta si našla hned místo, kde jsem byl, zadal jsem, kam chci jet a hned jsem videl na mapě obrázky autíček, jak se pohybují v okolí. Ukázala se mi přibližná cena a čas vyzvednutí. Kliknul jsem na objednání a po pár sekundách se mi ukázal první řidič, který jízdu vzal. Vlastně to byla řidička, která ale jízdu po minutě zrušila (důvod mohl být třeba takový, že se jí nevyplatilo jet do místa, kam jsme chtěli). Zkouším další objednávku. Zakázku vzal nový řidič. Za chvíli zavolal a zeptal se, kde přesně stojíme. Řekl jsem mu, u jakého gatu čekáme. Na mapce vidím symbol auta, jak se k nám přibližuje, ale auto nikde. Řidič volá znovu. Vysvětluju mu, kde jsme přesně, a v tu chvíli to pochopil – místo k nám jel totiž o patro níž. Za pár minut přijíždí Timothy, který nás odváží za 28 $ do 40 km vzdáleného Dania Beach.

Byl jsem překvapený, že řidič volá telefonem, i když má všechny informace v aplikaci. Bylo docela štěstí, že jsem měl aktivovaný telefonní tarif a mohl jsem to vzít. Později se nám to nestávalo – je možné, že na určitých místech typu letiště nebo lokality, kde není žádný záchytný bod, řidič potřebuje přesnější informaci.

Absolvovali jsem pak ještě dalších deset jízd Uberem a všechny proběhly v pohodě. Řidiči i řidičky příjemní, ochotní, v autech povětšinou lepší kvality, i když v nejnižší řadě. Kvalitu auta si můžete vybrat při objednávce – v Miami od nejlevnějšího uberX, uberXL, LUX nebo LUX SUV. V Praze je to např. uberPOP a BLACK.

OLYMPUS DIGITAL CAMERANaše poslední cesta byla z Little Havana na letiště v Miami. Potřebovali jsme se rychle dostat z místa, kde nebylo v tu chvíli moc nejlevnějších aut s uberX. Ve špičce se vám může stát to, že při nedostatku aut se cena buď krátkodobě zvyšuje nebo Uber nabízí jen dražší auta. Nám nabídnul Toyota 4runner, ale v uberPOOLu, tzn. že řidič vzal po cestě dalšího cestujícího, s kterým jsme se dělili o celkovou částku.

Situace s přechodným navýšením částky se nám také stala po zápasech NHL v Sunrise, kdy se po skončení vytvořila krátkodobě situace nedostatku aut. Počkali jsme asi 15 minut a cenová hladina se vrátila zpět na výchozí hodnotu. Sehnat UBER pak nebyl žádný problém.

Celkově musím zhodnotit zkušenosti s Uberem pozitivně. Je levnější než taxi, víte, do čeho jdete, kolik na konci zaplatíte, řidiči nejsou anonymní a vše máte přehledně ve svém mobilu.

V Praze jsem ještě Uber nezkoušel, ale jel jsem jednou Liftagem (pokud si stáhnete aplikaci a zadáte promokód ROMAN4386, dostanete první jízdu zdarma až do výše 300 Kč), který je velmi podobný, podle má vychytanější výběr řidičů, kdy si ho dokonce můžete vybírat.

Zaregistrujte se na Uberu a získejte zdarma odměnu ve výši 200 Kč na první jízdu.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..