Domů Ostatní Právě vyšlo nové live CD Kritické situace

Právě vyšlo nové live CD Kritické situace

358
0

Se zpěvákem a kytaristou Robertem Vlčkem jsem se během 90. let vídával pravidelně i několikrát týdně na koncertech v klubu 007, které tam pořádal, přesto jsem jeho kapelu Kritická Situace viděl všehovšudy jen dvakrát. Podruhé to bylo na jejich koncertu v Lucerna Music Baru někdy před pěti lety, odkud právě pocházejí nahrávky na novém CD “Do ticha zazní výkřiky…”, které vydali u Day After.

Kritická situace pro mě znamenala hodně, hlavně jejich texty. Třeba jejich “Hanba vrahům” o tom, proč je důležité se postavit týrání zvířat a že to záleží hlavně na nás. Lidi z kapely věděli o čem mluví – byli spolu s námi na proslulé demonstraci (mj. tady byl i vydavatel CD Mírá Pátý) a tedy to, o čem zpívali, i konali.

Nejzásadnější píseň ale pro mě byla “Nečekej”, která mi vždycky dodala svým způsobem sílu, když bylo vše ztraceno, nebyly síly a bylo třeba se vzpamatovat.

Nechci rozebírat všechy písničky, kterých je 22 na tomto CD. Pocházejí z různých období historie kapely a některé z nich jsem slyšel dokonce poprvé.

Zvuková kvalita je podle mého názoru velmi dobrá a zobrazuje výstižně náladu koncertů, které tahle kapela udělala na přelomu let 2013/2014 pro svoje fanoušky.

Určitě si tohle CD kupte, pokud jste Kritickou situaci poslouchali, máte rádi živelný český hardcore, dobré texty a rádi si připomenete tuhle zásadní kapelu pro hudební scénu 80. a 90. let.

Objednávejte u Day After.

Kompilační album “Epidemie” z roku 1990, kde měla Kritická Situace tři písničky,
první album z roku 1993 a letošní live CD.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..