Domů Cestování Rakousko květen 2021 – 1. den – Hinterstoder – Salzsteigweg – Almhütte...

Rakousko květen 2021 – 1. den – Hinterstoder – Salzsteigweg – Almhütte Schafferreith

207
0

Po téměř roce jsme se vydali do Rakouska. Ještě před týdnem jsme si nebyli jisti, tím, že budeme moci vyrazit, protože karanténa v délce 10 dnů byla pro nás nepřijatelná. Nemělo to smysl. 19. května rakouská vláda opatření uvolnila a jediná podmínka byl negativní test. 

V sobotu jsme si ten antigenní udělali a v neděli už vyrazili směr Hinterstoder, kde jsme měli objednaný penzion. Za čtyři hodiny jsme byli na místě, přičemž na hranicích nikdo nekontroloval a provoz byl minimální až nulový.

Penzion vede paní, která je Češka. Dostali jsme od ní instrukce, jak se chovat ohledně testování. Co se týká testování během pobytu v Rakousku, tak pro ubytování potřebujete každý druhý den rychlotest přímo v penzionu, ale pokud chcete jít do restaurace, musíte si nechat udělat zdarma test v oficiální stanici. V obchodech stačí respirátor.

Po příjezdu jsme se hned vydali na asi tříhodinovou túru k horské chalupě Almhütte Schafferreith, vedoucí lesem a místy s krásným výhledem na okolní dvoutisícovky pokryté na vrcholcích sněhem. 

Krásné slunečné počasí, které jsme ani nečekali.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..