Domů Roman(tický) týden Roman(tický) týden – 22. únor 2021

Roman(tický) týden – 22. únor 2021

187
0

Roman(tický) týden je přehled toho, co mě zaujalo za posledních 7 dnů a co by mohlo zajímat i vás. Nabídnu vám každý týden několik tipů na lidi, knihy, hudbu, fotky a další věci.

Z Českého Švýcarska – říjen 2019

CO U MĚ?
Celý týden jsem po částech poslouchal skoro dvouhodinový pořad o korespondenci básníka a kněze Jakuba Demla s několika jeho životními přáteli. Bylo to něco neuvěřitelného! V dnešní době, kdy psaní papírových dopisů skoro nikdo neprovozuje, jsou ty Demlovy zjevením. Každý z nich by mohl být samostatným literárním dílem. Pokud se budete chtít zaposlouchat do ukázek, najdete je zde. K objednání u nakladatelství Dauphin na jejich webu.

PRÓZA
Začal jsem číst knihu Aleny Zemančíkové “Příběh v řeči nepřímé” a těším se, až ji budu moct částečně zveřejnit ve svém pátečním Roman(tickém) týdnu. Jako další kniha na mě čeká korespondence Jakuba Demla Josefu Ševčíkovi do Babic „Carrissime, kde se touláte?“.

POEZIE
Rád bych vám doporučil dvě aplikace pro čtení poezie.
První je česká a jmenuje se Poetizer. Měla slibný start a i dneska je použitelná, ale určitě by stálo za to ji rozvíjet, třeba podobně jako americká Poesie. Ta je hodně propracovaná a za pár korun měsíčně získáte přístup k mnoha básníkům a uživatelům, kteří mohou sami přispívat svojí recitací nebo tvorbou. Chystám se napsat přehled o takových aplikacích, takže sledujte můj web.

HUDBA
Co jsem poslouchal tento týden? Oprášil jsem From Autumn To Ashes – moc post hardcore nemusím, je to všechno podobné, ale tihle hoši mají nápady. Mix uřvaných a melodických vokálů je geniální a má to energii. Ani nevím, jestli ještě hrajou, ale všechny jejich desky se mi hodně líbí. A samozřejmě pořád sjíždím milované Chamberlain – jejich album z minulého roku Red Weather je skvělé, ostatně jako skoro všechno, co kdy nahráli.

PODCASTY
Z nových podcastů bych chtěl zmínit Brain We Are CZ s dobrým rozhovorem s Annou Hogenovou nebo “Ranní úvahu” Českého rozhlasu.

FOTOGRAFIE
Určitě bych rád doporučil fotografie krajin pražského fotografa Martina Raka. Třeba jeho fotografie z Českého Švýcarska jsou nádherné a inspirující k focení i k návštěvě tohoto místa na severu Čech.

P.S. Pokud budete chtít, můžete Roman(tický) týden přeposlat svým známým a doporučit jim moje stránky i jeho odebírání. Děkuji za podporu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..