Domů Roman(tický) týden Roman(tický) týden – 27. duben 2021

Roman(tický) týden – 27. duben 2021

195
0

„Roman(tický) týden“ je přehled toho, co mě zaujalo za posledních 7 dnů a co by mohlo zajímat i vás. Nabídnu vám každý týden několik tipů na lidi, knihy, hudbu, fotky a další věci.

Křivá Ves u Pyšel

CO U MĚ?
Stále cestuji jen v okolí, např. v neděli jsme trochu improvizovaně šli z Pyšel do Mirošovic a bylo to skvělé! Klidné cesty, bez aut, vlastně i bez lidí, jen tu a tam srnka, lesy, kostely a slunečné počasí. Objevujte takové trasy kolem svého bydliště. Podívejte se na Mapy.cz a možná budete překvapeni, kam se dá všude jít a co tam lze nalézt. Jinak plánuji po částech jít ViaCzechia a samozřejmě v přípravě je Gruzie – fotoexpedice i soukromě.

Kazbegi, pohled na Velký Kavkaz, Gruzie

LITERATURA
V nedělním vydání „Roman(tického) týdne“ jsem tentokrát četl opět prózu – tři kapitoly z knihy Erlinga Kaggeho „Radost z ticha. Proč zavřít dveře před hlukem světa“, kterou vydal Jan Melvil publishing. Moc pěkné čtení nejen pro ty, kteří přemýšlejí o tom, proč se třeba občas ztišit a proč je to pro člověka důležité.

HUDBA
Ve sluchátkách při běhání i doma naprosto vládl tento týden Morrissey a jeho předchozí kapela The Smiths. Jejich živé nahrávky, které jsem objevil na Spotify, mě opět přesvědčily, že nevykalkulovaná hudba nestárne. Kytara Johnnyho Marra, zvuk celé kapely a projev Morrisseyho patří k nezávislé hudbě přelomu 80. a 90. let úplně jasně. Ten už překročil šedesátku, ale jeho koncerty jsou stále nezapomenutelné. Jo, a to byste nečekali – Michal Prokop a Framus Five vydali nový singl „Má Vlast“ z nové desky, včetně klipu.

VIDEO
Když člověk nemůže cestovat, připravuje se na to alespoň sledováním videí ostatních. Mám pro vás tip na dalšího z nich: slovenský cestovatel Patrik Paulinyi v současnosti cestuje po své zemi a natáčí skvělá videa. Doporučuji Cesta hrdinov SNP: 760km naprieč Slovenskom, které je o cestě nejvýznamnějšími místy slovenského národního povstání.

Originální rozhovory o všem možném přináší kanál Marka a Dominky „Dobroběžník“, určitě se podívejte na rozhovor se spisovatelkou Veronikou Hurdovou nejen o smrti.

P.S. Pokud budete chtít, můžete Roman(tický) týden přeposlat svým známým a doporučit jim moje stránky i jeho odebírání. Děkuji za podporu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..