Domů Roman(tický) týden Roman(tický) týden – 3. květen 2021

Roman(tický) týden – 3. květen 2021

191
0

„Roman(tický) týden“ je přehled toho, co mě zaujalo za posledních 7 dnů a co by mohlo zajímat i vás. Nabídnu vám každý týden několik tipů na lidi, knihy, hudbu, fotky a další věci.

CO U MĚ?
Předělával jsem trasu fotoexpedice, kterou bychom měli s Honzou Březinou jet v červnu do Gruzie. Protože letadla létají z Prahy pouze s mezipřístáním do Tbilisi a po příjezdu do země se musí třetí den na test, musel jsem lehce pozměnit pořadí jednotlivých míst. Pokud byste chtěli jet, podívejte se na program a pojeďte! Snažil jsem se tam dát vše, co byste z této krásné země měli vidět – hory, památky, moře, přírodu a zažít super jídlo a nápoje 🙂 Kdybyste se chtěli na něco zeptat, napište mi na e-mail, rád vše zodpovím.

Hory Kavkazu cestou do Stepancmindy v Gruzii

LITERATURA
Povídky Petra Borkovce se pěkně čtou a tak jsem pro vás namluvil dvě z jeho poslední knihy Sebrat klacek, která je také v nominacích “Palmknihy Litera za prózu” v roce 2021.

Jinak si můžete poslechnout moje starší čtení:
Erling Kagge – Radost z ticha. Proč zavřít dveře před hlukem světa
Luc Dietrich – Rostlinné emblémy
Inka Machulková – Barvy
Anna Beata Háblová – O mé závislosti nikomu neříkej

HUDBA
Gaura Vani vydal novou verzi písně Moods of Kirtan, která už vyšla na skvělém albu „Ten Million Moons“ skupiny As Kindred Spirits. Tentokrát ji natočil trochu jinak v podobě, kde na cello hraje Yaitza Lopez (Jaya Sita Dasi). Nádherná verze!

CLUBHOUSE
Za poslední týdny přibylo několik nových místností v Čtenářském klubu CZ/SK. Poslechněte si např. čtení z těchto knih: Neale Donald Walsch – Hovory s Bohem, Eckhart Tolle – Moc přítomného okamžiku nebo Prabhupáda – Nauka o seberealizaci. Slyšel jsem, že denně je na Clubhousu celosvětově 300 000 místností, kde se diskutuje, čte nebo hraje. Aplikace pro Android má být během pár týdnů a Clubhouse už je možné poslouchat i na počítači. 

PODCASTY
Pár tipů na nové podcasty:
Psychologický podcast
Varta – podcast literárního obtýdeníku Tvar
Výlety s KČT – stručné tipy na výlety po České republice i na turisticky méně známá místa
Slistování – podcast Studentských listů

P.S. Pokud budete chtít, můžete Roman(tický) týden přeposlat svým známým a doporučit jim moje stránky i jeho odebírání. Děkuji za podporu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..