Domů Roman(tický) týden Roman(tický) týden – 8. únor 2021

Roman(tický) týden – 8. únor 2021

146
0

Roman(tický) týden” je přehled toho, co mě zaujalo za posledních 7 dnů a co by mohlo zajímat i vás. Nabídnu vám každý týden několik tipů na lidi, knihy, hudbu, fotky a další věci. Pokud chcete tento přehled dostávat přímo do e-mailu, můžete se jednoduše přihlásit na tomto odkazu:

CO U MĚ?
Copak nám to venku zase padá? Ještě v prosinci jsem si stěžoval, že u nás zimy nebývají takové, jaké byly, a najednou je to tady ob týden v plné síle. Ale mám to rád. Koneckonců líbí se mi, když sněží, prší, je zataženo nebo svítí slunce. Chozením v přírodě jsem se naučil brát počasí takové, jaké je. Ono se to v životě hodí. A jedna vzpomínková – nahoře fotka z Zillertalu před dvěma lety, když svět byl ještě relativně v pořádku.

Každodenní boje v médiích se ke mně moc nedonesou, protože jsem přestal komplet sledovat zprávy. Takže přefiltrovaně jen na Twitteru nebo od dětí a ženy. A to mi stačí.

V pondělí otevřela Gruzie své nebe. Za předpokladu, že máte očkování nebo negativní test (potvrzený po třech dnech přímo na místě), už můžete courat po celé zemi. No, ještě je trochu zima, ale jakmile se mírně oteplí, zkusím to. Jo, a kdybyste chtěli se mnou jet v červnu na fotoexpedici právě do Gruzie, koukněte sem a pouvažujte…

A ještě něco – mám radost z nové aplikace pro audio – Clubhouse. Je to obrovský nápad a příležitost, jak oživit znovu mluvené slovo. Co z toho bude, ale záleží jen na nás. Tak si mě přidejte, pokud budete chtít (a kdo tam nejste, mám ještě dvě pozvánky, napište si o ně na roman@rogner.cz).

HUDBA
Dneska jsem slyšel rozhovor se zpěvákem, který se jmenuje Gaura Vani a věnuje se mj. zpívání kirtan, tj. zpívání božího jména. Kirtan má mnoho podob, a třeba to, co nahrál Gaura Vani na album Ten Million Moons, je úžasné. 


POEZIE
Objevil jsem díky přípravě na svůj podcast “Báseň na každý den” zase spoustu nových básníků. V poslední době i díky americkým básnickým podcastům si víc všímám zdejších osobností – tak třeba W.D. Snodgrasse nebo básnířky Elisabeth Bishop. 7. února měl výročí narození Jan Skácel. Pamatuji se, jak jsem za socialismu jeho básničky poslouchal na Hlasu Ameriky a naprosto mě uhranuly. Dnes je to stejné – procházím jeho sbírky a kochám se.


FOTOGRAFIE
Další z fotografů, kteří mě uchvátili svými fotkami krajin, je Tomáš Morkes. Třeba snímky Českého středohoří mě inspirují, abych se znovu podíval na tuto část Česka blízko svého místa narození brzy znovu a důkladně.

P.S. Pokud budete chtít, můžete Roman(tický) týden přeposlat svým známým a doporučit jim moje stránky i jeho odebírání. Děkuji za podporu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..