Domů Cestování Šumava – září 2020 – 2. den – Hamry, Ostrý, PP Královský...

Šumava – září 2020 – 2. den – Hamry, Ostrý, PP Královský Hvozd, Nýrsko

281
0

Probudil jsem se do slunečného rána – slunce mi svítilo skrz okna a slibovalo krásný den. A opravdu – až do večera nebe jako vymetené. 

Cíl byl dnes jednoduchý – z Hamrů na Ostrý a potom do Nýrska, odkud se vrátím vlakem do Hojsovy stráže a do hotelu. Na Ostrý se dostanete po modré střídavě většinou po asfaltu a částečně lesem. Těsně před vrcholem po kamenité cestě dojdete až k hospodě, která je už na německé straně a je plná turistů, především Němců. I v září tu je plno, takže jsem se pokochal výhledy, oželel pivo za eura, která jsem neměl a rychle zmizel na cestu, která vede v PP Královské Hvozdy. 

Jste na hranicích, takže se pohybujete mezi oběma zeměmi. Čeští důchodci tady sbírají borůvky a brusinky. Po odbočce z hraniční čáry se rychle vrátíte na hlavní opět asfaltovou silnici, kterou se po dlouhé trase dostanete na rozcestí Zadní Chalupy, kde vás modrá zavede až do Nýrska. Cesta je monotónní, takže jsem chvílemi i běžel z kopce. Po modré jdete zajímavou krajinou plnou březových lesů a srnek pobíhajících přes cestu, ale i upozornění na zákaz pohybu v odpoledních hodinách kvůli střelbě myslivců. Nevím, jak je tu zvěř přemnožena, ale při pohledu na krásné srnky nechápu smysl takového počínání. 

Ještě před Nýrskem procházím naučnou stezkou a pak zpět v civilizaci. Nýrsko ničím neoslní, procházím k nádraží a v malé hospodě vyplním večeří čas čekání na vlak zpátky do Hamrů.

Celá trasa zde.

Před vrcholem Ostrý.
Výstup na Ostrý,
Pohled z výstupu na Ostrý,
Pohled na Malý Ostrý.
PP Královský Hvozd.
PP Královský Hvozd.
PP Královský Hvozd směrem na Nýrsko.
Krajina před Nýrskem.
Okula Nýrsko.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..