Domů Cestování Tjeldneset – přírodní rezervace na ostrově Tjeldøya

Tjeldneset – přírodní rezervace na ostrově Tjeldøya

155
0

Během našeho letního pobytu v Norsku jsme si pronajali úžasný dům na ostrově Tjeldøya. Podnikali jsme z něj každý den výlety na Lofoty i na Nordland. To nejmagičtější místo jsem ale poznal až těsně před odjezdem – je to přírodní rezervace Tjeldneset.

Dostanete se sem po udržované silnici do obce Tjeldnes až na parkoviště, odkud ale musíte pěšky. V srpnu lemují vaši cestu houby, které nikdo nesbírá, a po obou stranách balvany, zvané morény. Ty jsou porostlé mechy, okolí tvoří zavodněné louky s potůčky a stromy.

_DSC0766.jpg

Došel jsem po balvanech na jih, kam až to šlo. Blížil se večer a chtěl jsem se dostat co nejdále, neměl jsem ale odhad, kam až můžu, abych se včas vrátil.  Výhled na moře je úžasný a klid, který tu vládne magický. Chtělo by se vám tu zůstat hodiny.

_DSC0791.jpg

Po chvíli jsem se vrátil zpátky a rozhodl se, že to zkusím po druhé straně cesty, také po balvanech. Skákal jsem takhle s těžkým batohem a foťákem asi 3/4 hodiny. Cestou jsem si říkal, že třeba dávat pozor, abych nesklouznul a neupadnul. To se mi sice nakonec stalo, ale podařilo se mi pokorně vrátit na cestu a k autu.

_DSC0779.jpg

Okolí obce Tjeldnes je také hodné zkoumání, fotografie najdete brzy na této stránce.

Podívejte se na moje street view, které jsem zde natočil.

A zde i krátké video:

Předchozí článekFotoexpedice do New Yorku 2016
Další článekVečerní cesta k jezeru Loch Ness

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..