Domů Cestování Večerní cesta k jezeru Loch Ness

Večerní cesta k jezeru Loch Ness

228
0

Drumnadrochit je malá vesnice čítající kolem 1 000 obyvatel v Inverness ve Skotsku. Byla to naše zastávka na týdenní cestě po této severní části Velké Británie.

_DSC0471.jpg

Ubytovali jsme se v hotelu a vyrazili na večerní procházku. Bylo už večer a chtěli jsme ještě podnikout malý výlet do okolí.

Napadlo nás jít pěšky k Loch Ness, ale nevěděli jsme přesně kudy. Instinktivně pomocí Google mapy jsme nabrali směr po odbočce z hlavní silnice a šli obytnou čtvrtí směrem k jezeru.  Obešli jsme hřbitov, překonali dvoje vrátka, když se před námi otevřela cesta lesem, přerušovaná tu a tam vodou a kmeny popadaných stromů, které bylo třeba přeskakovat.

_DSC0478.jpg

Za chvíli nás předběhl pár (asi otec s dcerou), od kterého jsme se dozvěděli, že cestou se opravdu dostaneme k našemu cíli. Pán podle toho, že vyprávěl různé podrobnosti, okolí zřejmě znal velmi dobře, takže jsme se ho drželi po zbytek cesty. I když nám zmizel očí, jeho hlas byl pro nás v tmavém lese dobrým navigátorem.

Asi po půlhodině cesty se před námi objevilo jezero Loch Ness v neobvyklém pohledu.

_DSC0483.jpg

Byl krásný večer, který skrápěl skotský deštík. Jezero, jehož věhlas je celosvětový, nás ohromilo. Pán, který nás celou cestu doprovázel, se rozhodl v blížící se tmě, dešti a chladu vykoupat, a to i za situace, kdy se hladina začala během našeho odchodu sama od sebe podezřele vlnit, aniž by na blízku bylo cokoliv, co by to mohlo vyvolat.

Cestou zpět temným lesem jsme ještě potkali pár, který se zde zřejmě chystal přespat a holandské turisty, které jsme později viděli v místní hospodě, kam jsme zašli na skotské pivo, jídlo a whisky.

Otce s dcerou už jsme ale ten večer neviděli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..