Domů Cestování Veganem nebo vegetariánem v Istanbulu

Veganem nebo vegetariánem v Istanbulu

579
0

Když zavítáte do Istanbulu na krátkou návštěvu a jste vegetariány nebo vegany, můžete nabýt pocitu, že bude velmi těžké se tady stravovat. Město je sice neuvěřitelně napěchované restauracemi, kde se samozřejmě vždycky dá najít něco bez masa, případně bez živočišných produktů, narazit ale jen tak na specializovanou restauraci není snadné. Istanbul není Praha, kterou cestovatelé často označují za veganský ráj, ale něco se najít dá.

První možnost je Taj-mahal Indian Restaurant, malý podnik blízko stanice metra Şişhane, na klidném místě a s celkem milou obsluhou. Najdete tu různá jídla z indické kuchyně, takže vybrat se celkem dá.

Byl jsem tady asi dvakrát, když jsem narazil na webu na existenci čistě veganské restaurace pojmenované jasně Vegan Istanbul. Není úplně v centru, ale pěšky se sem od metra dostanete za 15 minut lehké chůze.

Přišel jsem sem už k večeru. Útulná, menší místnost, kde si můžete vybrat, na co máte chuť – na výběr máte vše veganské – falafel, pizzu, polévku, saláty, zákusky, kávu a mnoho dalšího (viz leták). Všechno vypadalo velmi lákavě a tak jsem si dal ode všeho trochu – jídlo bylo čerstvé a velmi dobré.

Máma s dcerou, které tvoří obsluhu restaurace, byly velmi milé a ochotné. Prostředí je v klidné části, můžete si sednout i k jednomu stolu ven.

Je pravděpodobné, že restaurace tohoto typu tady nemívají plno, a že asi zejména turisté netráví čas jejich hledáním, proto by bylo dobré takové podniky podporovat, i když za nimi musíte kousek dojít.

Vegan Istanbul určitě doporučuji.

Budu rád, pokud jste narazili na jiné možnosti, když nám dáte vědět, informaci v tomto článku doplníme.

Vegan Istanbul na webu
Vegan Istanbul na Facebooku
Vegan Istanbul na Instagramu

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..