Domů Co poslouchám Bravo Metechi

Bravo Metechi

260
0

Gruzínská hudba je úžasná. Musím se přiznat, že jsem zatím nepronikl mezi klasické skladatele a že zůstávám jen ve fázi poznávání starých lidových písní a mám pár tipů na několik současných pop/rock kapel.

Jedna z nich je 8 členný soubor Bravo Metechi (někde uvádějí přepis Bravo Metehi), založený v roce 2004. Skupinu tvoří: Georgy Rukhadze (sólista a skladatel); Zurab Kavteladze (sólista); Ramaz Dagundaridze (sólista); Bondo Gumberidze (první hlas); Michail Meladze (druhý hlas); Nodar Kheladze (třetí hlas, autor úprav); Ioseb Kakushadze (čtvrtý hlas) a Irakli Zhorzholiani (hráč na klávesy).

V minulých letech se občas objevovaly jejich písně nahrané v různých aranžích, které podle mě nebyly úplně šťastné. Myslím, že trochu hledali svoji tvář.

V posledních měsících ale přicházejí s nahrávkami na YouTube, které vyrážejí dech. Vícehlasy doprovázené jen kytarou nebo bez ní dávají vyniknout kráse melodiky gruzínské nebo písním z jiných oblastí upravených pro jejich účely.

I když podle informací na jejich profilu vydali album už v roce 2004, nepodařilo se mi dohledat jeho existenci. Na Spotify neexistují, jejich nahrávky se ale dají najít na oficiálním kanále na YouTube nebo profilu na Facebooku nebo VKontakte.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..