Domů Cestování Cestovatelská anketa – Marek Večera a Pavel Svoboda

Cestovatelská anketa – Marek Večera a Pavel Svoboda

968
0

Zeptal jsem se dvou cestovatelů, které sleduji a které obdivuji za jejich nadšení, odvahu a schopnost se s ostatními podělit o svoje zážitky, na čtyři otázky.

Jsi také cestovatel nebo cestovatelka a chceš nám také odpovědět? Vyplň formulář na anketní stránce. Budeme je postupně zveřejňovat. Děkujeme za spolupráci!

1. Kdy jsi začal cestovat a které první tři země jsi navštívil?
2. S jakým předsudkem kolem cestování se nejčastěji setkáváš?
3. Co ti na cestě pomohlo, když jsi byl v nesnázi?
4. Jakou cestovatelskou stránku (kromě té své) bys doporučil?

Marek Večera

  1. Začal jsem více cestovat po střední škole, kdy jsem začal více brigádničit. Pokud neberu v potaz sousední země a moře v Chorvatsku, tak první destinací byla Paříž, následoval Londýn (můj první let) a pak myslím Istanbul 🙂
  2. Nejvíce se setkávám s tím, že se mě okolí ptá: “Je tam bezpečno?” Trochu je chápu, protože obraz některých zemí je zkreslený médii, ale odpovídám jim, že nejsem blázen a do nebezpečné oblasti bych nikdy nejel.
  3. Štěstí, několikrát! Pak místní lidé a internet 🙂
  4. Žádnou lepší, než tu tvou a mou neznám… 🙂 Pokus o vtip. Je jich mnoho – hedvabnastezka.cz, travelbible.cz, spousta blogů nadšenců, například úžasná stránka slavomirhorak.net zaměřená na Kavkaz a Střední Asii, kde se právě pohybuju 🙂

Kontakty: Facebook: Marek Večera, stačí napsat zprávu. Nějakým způsobem se snažím i fotografovat – Instagram: marekv7


Pavel Svoboda

  1. Moje první samostatná cesta vedla vlakem do Rumunska do Dunajské delty. Vůbec jsme netušili, do čeho jdeme, ale nakonec to byla správně punková první cesta za hranice. Jinak předtím samozřejmě Chorvatsko a Slovensko 🙂
  2. Lidé si často myslí, že cestování musí být drahé. A že je vše nebezpečné. Nicméně jsem rád, že dnes cestuje stále více lidí, kteří jsou důkazem, že tomu tak není.
  3. Snažím se jakýkoliv nesnází vyvarovat, případnou nepříjemnou situaci sám pro sebe žádnou nesnází nenazývám. Běžným rozumným uvažováním by se člověk neměl do žádných extrémních situací dostávat ani na cestách.
  4. Spíše bych doporučil zajít na některou z mých přednášek a setkat se případně osobně 🙂

Kontakty: Web: www.photo-svoboda.cz
Facebook: Pavel Svoboda Photography
Instagram: Pavel Svoboda Photography

Chceš nám odpovědět na tyto anketní otázky a prezentovat svoje cestování na našich stránkách? Vyplň formulář na anketní stránce. Budeme je postupně zveřejňovat. Děkujeme za spolupráci!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..