Domů Ostatní Čím nahradit Facebook?

Čím nahradit Facebook?

328
1

Včera jsem zase dělal čistku na Facebooku – odstranil jsem stránky, které dlouhodobě přeskakuju, odhlásil jsem se ze skupin, které momentálně nepotřebuju a přestal sledovat pár lidí, které už nečtu.

Mám ale takový nepříjemný pocit, že čím méně odebírám obsah, tím víc přibývají reklamy. Spočítal jsem to – na 20 normálních příspěvků jich připadá asi 6.

Facebook pro mě má pro mě v současné době několik nadhodnot – umí události, upozorňuje na zajímavé články a pomáhá ve skupinách, když potřebuji radu. Bohužel přibývající počet reklam tyto přednosti začíná zabíjet.

Nepřemýšlím momentálně o odchodu z Facebooku (ostatně jsem to už jednou udělal, ale potřeba pro práci, v které jsem tenkrát byl, mě donutila se vrátit), ale dumám nad alternativami.

Jaké mohou být?

Pro události snad weby typu Meetup nebo jednoduše sledování webů, o kterých vím, že pořádají např. workshopy.

Na sledování zajímavých článků určitě Feedly nebo Flipboard.

Pro rady diskusní fóra na specializovaných webech.

Je pravda, že komplexnost Facebooku se dá těžko nahradit a jeho pohodlnost je návyková. Přemýšlím také o tom, jestli musím opravdu mít přehled o všem…

Jak to máte vy? Nepřipadá vám Facebook v poslední době spíše jako reklamní blok přerušovaný statusy vašich přátel a stránek? Má pro vás pořád nějakou hodnotu?

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..