Domů Knihy Radhanath Swami – The Journey Home

Radhanath Swami – The Journey Home

273
0

Dovedete si představit, že se v 19 letech vypravíte s partou kamarádů do Evropy a během cesty vám Bůh řekne, že váš cíl je v Indii? A že to ovlivní váš  zbytek života?

Radhanatha Swamiho jsem nejdříve znal jako duchovního učitele v Indii a ISKCONu, obrovského projektu, který založil Šríla Prabhúpáda (což je jiný neuvěřitelný příběh, ke kterému se dostanu příště).

Znal jsem jeho videa, kde velmi srozumitelně podává učení bhakti jógy, ale vůbec jsem netušil, co bylo za jeho cestou do Indie a ke hnutí Hare Krišna.

Na počátku této knihy byl slib guruovi Radhanatha Swamiho, že svůj příběh sepíše a vydá. Původně to nechtěl udělat, protože si myslel, že mu jeho vyprávění nikdo neuvěří.

Obrázek z knihy

Tehdy ještě Richard Slavin se v roce 1970 vydal s ostatními hippie kamarády na cestu do Evropy, kde dostal na hudebním festivalu leták od lidí z hnutí Hare Krišna. Po putování několika státy mu Bůh ve snu řekl, že se má vydat do Indie. Bez peněz šel pěšky a jel autostopem přes Turecko, Írán, Afghánistán a Pákistán, kam po neuvěřitelném putování dorazil, procestoval část země a prošel duchovní obnovou až ke svému guru Šrílovi Prabhúpádovi. Po dvou letech se vrátil domů a vydal se na cestu oddaného Krišnovi, aby splnil slib, který dal celníkovi, když mu při prvním vstupu do Indie nechtěli dát bez peněz vízum. Jaký slib, se dozvíte v knize :-).

Když se dneska dívám na videa se Swamim, mám pocit, že tam vidím pořád toho kluka, který dal do svého života a putování celé srdce bez postranních myšlenek a strachů.

Radhanath Swami ve videocastu Raghunatha (Shelter, Youth Of Today) a Kaustubhy

Je hodně inspirativní, když čtete příběh někoho, kdo zahodil kariéru, opustil na čas rodiče, bratra a známé a vydal se cestou, kterou ho nasměroval Bůh. Se všemi překážkami, ohroženími života, ale i s pomocí, zázraky a vysvobozením.

Tahle kniha je pro všechny ty, kteří se bojí následovat svoje srdce, přání a touhy, ale chtěli by to změnit. Je nadějí pro lidi, kteří mají málo nebo nic a obávají se vyrazit do světa a žít svůj život jinak.

Když se dneska Swami podívá na to, co dokázal udělat pro Indii a jejich lidi, určitě ví, že tahle cesta domů byla úspěšná. Je obrovskou inspirací pro řadu lidí, založil v Indii nemocnici, projekt jídla pro miliony dětí ve školách nebo Govardhan Ecovillage na sever od Bombaje.

Knihu jsem četl v Knihách na iPadu v anglické verzi. Dá se samozřejmě koupit i papírová verze, ale jen v originálu nebo vyšla např. slovensky.