Domů Cestování Tři věci pro cestování, které mi udělaly největší radost

Tři věci pro cestování, které mi udělaly největší radost

380
0

Nemusím úplně nakupovat věci. Když ale narazím na něco, co mi může cestování ulehčit a zpříjemnit, rád do toho investuju. Je to dlouhodobý vklad, který se určitě vyplatí.

Rád bych tentokrát zmínil tři, které jsem koupil v posledním měsíci a už jsem je stačil vyzkoušet:

Gossamer Gear Gorilla 40

Gossamer Gear Gorilla 40 – batoh, který váží jen 700 g a přitom se do něj vejde velké množství výbavy. Nesl jsem v něm stan, spacák, venku připevněnou karimatku, oblečení, jídlo, vodu nebo hůlky. S ultra lehkým vybavením tepve začínám, takže jsem se nedostal pod 7 kilo, ale aspoň jsem se tomu přiblížil.

Batoh neoslňuje počtem kapes – má jen jednu horní a přední síťku, která je ale tak “nafukovací”, že pojme opravdu hodně obsahu. Hlavní prostor se dá buď zmenšovat nebo rozšiřovat podle toho, kolik toho s sebou máte. Popruhy upravíte vše, co potřebujete, včetně věcí, které připevňujete na vnější stranu.

Gossamer Gear Gorilla 40

Chyběla mi pláštěnka, která není součástí, ale vzal jsem si jednu velkou z batohu Deuter.

Gossamer Gear Gorilla 40 je skvělý lehký batoh, který zvládne krátké i delší túry.

Sony CyberShot DSC-RX100 VI

Sony CyberShot DSC-RX100 VI – digitální kompakt, z kterého mám opravdu radost. Normálně fotím bezzrcadlovkou Olympus, která je sice lehčí než velké zrcadlovky, které jsem měl předtím, je ale větší a při trekování se s ní obtížně manipuluje. Hledal jsem proto alespoň trochu kvalitnější menší náhradu, která mi umožní normálně chodit a občas jednoduše vyndat foťák, vyfotit momentku a zase ho dát do kapsy u batohu. Různé recenze je ve velké míře shodují na tom, že Sonx RX100 je řada kompaktů, která se pro outdoor hodí nejvíce. Sony RX100 VI je foťák s 1″ čipem, má spoustu funkcí, režimy, dobrý hledáček a je malý a lehký.

Ve spojení s batohem Gossamer Gear Gorilla 40, který má poměrně velké kapsy na bederáku, je to úžasná kombinace, která prostě fungovala a umožňovala mi jednoduše kdykoliv zastavit, vyfotit a jít dál. Verzi VI jsem vybral, protože to bylo v momentu, kdy jsem ho kupoval, nejnovější s velkým zoomem a zjednodušeným zaklapáváním hledáčku. Verze VII už sice byla také v prodeji, ale cenově byla někde jinde.

Sony CyberShot DSC-RX100 VI

Když jsem byl na cestě v údolí Sno v Gruzii, potkal jsem izraelského fotografa s velkou zrcadlovkou Sony, a když viděl, čím fotím já, ukázal mi také svůj Sony RX100 VII s větou, že ho opravdu má rád a rád s ním fotí.

Fotky se mi zdají velmi dobré, ostré, s dobrými barvami. Nejsem expert, ale podle toho, co jsem zatím s tímhle mrňousem nafotil, se jedná o doboru investici pro účely cestování.

Asolo Pipe GV MM

Asolo Pipe GV MM – trekové boty, které jsem po hodinách hledání a vybírání koupil na Výstavě stanů. Jsou příjemné, s gore-tex membránou a dobře se nosí.

Moje vybavení můžete vidět na stránce tady. Budu rád za další tipy, kontakt na mě zde.