Domů Cestování Železná Ruda – 2. den – Čertovo jezero, Černé jezero a Pancíř

Železná Ruda – 2. den – Čertovo jezero, Černé jezero a Pancíř

476
0

Probudil jsem se do krásného dne – nad krajinou se válela mlha a pomalu se probíralo slunce, které mělo dnes svítit naplno až na takřka letní teploty. Když  jsem vycházel ven, byla ještě trochu zima, ale bylo znát že během hodinky se teploty změní. Prošel jsem městečko a vydal se do kopce na trasu k Čertovu jezeru, která vedla částečně po lesní cestě, ale většina byla klasická asfaltka. 

Cesta k Čertovu jezeru

Bylo nádherně. Skoro žádní turisté, byl všední den, a ty přijíždějí až v pátek na víkend. Vychutnával jsem si samotu v lese a zhruba po hodině a půl jsem se dostal k Čertovu jezeru. Bylo to něco úžasného. Takové zrcadlo jsem už dlouho neviděl. Obešel jsem polovinu jezera a dostal se do míst, kam turisté většinou nechodí.

Čertovo jezero

Kousek od něj je další – Černé jezero. Nevím které z nich je krásnější, ale určitě doporučuji navštívit obě. Po červené trase jsem se dostal na cestu, kudy jezdí většinou kola a po ní jsem sešel nejdřív zpátky k jezeru a potom dlouhou cestou do městečka Špičák. Nemám moc rád asfaltové cesty, ale dovolují vám monotónně jít a přemýšlet o věcech bez toho, abyste museli dávat pozor na díry, kořeny a kameny.

Černé jezero

Měl jsem ještě dvě hodiny čas, takže jsem se vydal na kopec Pancíř, kde se nachází stejnojmenná chata a také lanovka, která ale funguje pouze v zimě. Celá cesta byla do kopce, částečně lesem, Chvíli podél lanovky, až se ocitnete na vrcholu kopce, odkud je výhled na krajinu kolem Železné Rudy a Špičáku.

Pohled kousek od Pancíře

Za hodinu se stmívalo a tak jsem sestoupil do Železné Rudy – tohle městečko je v současné podobě poměrně moderní, najdete tu restauraci, obchody a je dobrým výchozím místem pro pěší túry, jízdy na kole nebo lyžování v zimě. Prošel jsem ještě kus naučné stezky s bývalými bunkry a křížovou cestou a dopřál si zaslouženou večeři.

Křížová cesta v Železné rudě

Byl to nádherný den s 22 km po šumavských lesích, mapu najdete zde.  

Les u Čertova jezera