Domů Cestování Železná Ruda – 5. den – Spodní Grádelská, Dálnice a návrat domů

Železná Ruda – 5. den – Spodní Grádelská, Dálnice a návrat domů

273
0

Poslední den v Železné Rudě. Prošel jsem tady za tři celé dny ty zásadní cesty, které z tohoto městečka vybíhají. Trochu jsem si udělal představu o místech kolem a už se těším na příště, až se sem budu moci vrátit.

Grádelský potok

Před odjezdem autobusem, který nahrazuje výluku vlaku, který jinak jezdí přímo až do Prahy, jsem z hotelu šel kousek po silnici do kopce a zabočil doprava ke Grádelskému potoku a Kneippovým lázním. Bylo znatelně chladněji, ale po půlhodině chůze jsem se dostal do provozní teploty a bylo to dobré.

Kneippovy lázně je zastávka u cesty se soustavou plošin s protékající studenou vodou z potoka, která by měla společně se šlapáním do teplé vody nebo nahříváním ve vzduchu v létě pomáhat léčit různé nemoci – migrénu, poruchy prokrvení nebo únavu dolních končetin nebo třeba křečové žíly.

Kneippovy lázně

Na cestě nad lesem jsem potkal třídu dětí, které absolvovaly ranní běh v rámci sportovního pobytu, a já pokračoval po Spodní Grádelské ke křižovatce s cyklotrasou, které se říká Dálnice. Občas bylo více chladno, ale odměnu jsem dostal dole, kdy na rozcestí do Rudy jsem se chvíli zastavil a nechal se nahřívat sluncem.

Dálnice

Dolů k rozcestí Debrník vede používaná lyžařská stopa. Na půl cesty jsem konečně objevil pěkný výhled na celé městečko, což bylo pěkné zakončení celého krátkého pobytu na Šumavě.

Železná Ruda od “Na Samotách”

Za čtyři hodiny jsem byl autobusem a vlakem v Praze. Pokud budete chtít vyrazit na den nebo víc do krásné přírody, vězte, že to není vůbec složité. Vede sem ekologická a příjemná trasa i z Prahy.

Na Samotách