Před osmi měsíci jsem opustil Facebook i Instagram. Po dlouhé rozvaze a s jasným cílem – chtěl jsem se oprostit od ztráty času sledováním nekonečného streamu příspěvků a fotek ostatních lidí. Svoje důvody jsem popsal zde.
Dnes bych se chtěl pokusit motivovat všechny, kteří to cítí podobně, ale bojí se, že ztratí svoje “přátele”, lajky, srdíčka a komentáře. Nebojte se – něco ztratíte a něco získáte.
Vezměme to ale popořádku.

Proč si ale založit svoje stránky a jak na to?
Jeden z hlavních důvodů je ten, že chci mít nezávislé místo pro svoje texty, články a fotky. Nechci, aby je vlastnil někdo jiný a diktoval mi, jaký obsah smím publikovat nebo ne.
Nechci, aby můj obsah někdo používal pro vydělávání peněz nebo na získávání osobních údajů, které pak prodává někomu dalšímu.
Nevím, v jaké fází je teď obliba blogů, ale pro mě osobně hrají pořád velkou roli. Líbí se mi, když mají lidé, kteří mají co říct nebo prezentovat svoji stránku, kterou si udržují a hýčkají a mají ji jako svoji vizitku.
Založit si svůj web je jednoduché:
- Pro technicky méně zdatnější je tu Blogger nebo WordPress. Zaregistrujte se a postupujte podle návodu. Pokud si nebudete vědět rady, určitě na internetu najdete spoustu rad, jak na to.
- Pro ty, kteří umějí pracovat s redakčním systémem můžu doporučit samostatnou instalaci WordPressu na vlastní doméně. Koupit si svoji vlastní adresu a prostor je jednoduchou záležitostí (já mám web u WEDOS, 50% slevu najdete zde).
Samozřejmě lepší pro kontrolu nad tím, jak můžete upravovat svůj blog, je vlastní doména a k ní redakční systém. Určitě je také dobré si vybrat šablonu, která se vám líbí, seženete jich spoustu zdarma, ale za sebe mohu říct, že se vyplatí investovat do dobré placené, s kterou v důsledku bude méně práce, protože obsahuje už spoustu věcí nainstalovaných, upravených a připravených rovnou pro používání.
Potkal jsem za dobu, kdy jsem byl na Facebooku, řadu lidí, kteří psali skvělé texty a dávali je do příspěvků, které ale skončily navždy v propadlišti streamu.
Pokud tvoříte cokoliv, nepohřbívejte svůj talent na sociálních sítích. Neživte médium, které vám nedá dostatek odpovídajícího prostoru pro vaše názory a talent.
Buďte pány streamu svého života a ukažte to ostatním!